Salgın döneminde işsiz kalan 102 müzisyen intihar etti

Müzisyenler sendikası Müzik-Sen verilerine göre koronavirüs pandemisinden bu yana canına kıyan müzisyen sayısı 102 oldu.

Aşı olana altın hızma ve iki karton yumurta hediye! Daha neler var neler

Sırası gelmesine rağmen aşı olmayanlar Türkiye'de de dünyada da aşılama hızının önündeki en önemli engellerden biri. ABD'den Hindistan'a birçok ülkede bu sorunla başa çıkmak için çok yaratıcı çözümler geliştirildi. İşte haberin detayları...

DSÖ’den korkutan koronavirüs açıklaması: Yakın zamanda bitmeyecek

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) özel elçisi Dr. David Nabarro, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) olmadığı bir dünyaya henüz yakın olunmadığını söyledi. Royal College of Physicians of Edinburgh sempozyumuna hitaben yaptığı konuşmada Nabarro, Kovid-19 dolaşımını sürdürürken yeni varyantların 'düzenli' bir olay olacağını söylerken, "Pandemi neredeyse hiç bitmeyecek gibi" dedi.

İtalya’da AstraZeneca aşısından 4 kişi hayatını kaybetti

İtalya İlaç Ajansı (Aifa) tarafından yapılan açıklamada; yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kampanyasının başlangıcı olan 27 Aralık 2020’den 26 Mart 2021’e kadar AstraZeneca aşısı uygulanan 4 kişinin 'kan pıhtılaşması' nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Şehir Tiyatroları, koronavirüs tedbirleriyle yepyeni bir sezon sürdürüyor

Koronavirüs salgını için alınan tedbirler, tüm sosyal hayatla olduğu gibi kültür sanatla da aramıza bir süreliğine mesafe soktu. Tiyatroya gitmekle ilgili yasaklar kalkınca da sanat kurumları, kendi tedbirlerini alarak yeniden…